3 krátké tipy a odkazy

Tento článek je souhrnem tří odkazů, které jsem poslal odběratelům newsletteru.

Konference

Jednou z novinek tohoto léta je, že jsem v rámci investování do svého rozvoje začal jezdit na konference. Začalo to úžasnými 4 dny na DCBCN, což je setkání byznys komunity Dynamite Circle v Barceloně. Musím říct, že jsem měl obavy, zdali se mi celková investice cca 20 tisíc do lístku, dopravy a ubytování nějakým způsobem vrátí, a došel jsem ke dvěma závěrům.

Za prvé, že návratnost investice do konference je ovlivněna tím, jak moc máte jasno v tom, co z konference chcete dostat. Propagovat svůj byznys může být racionální cíl. Získat pomoc při hledání řešení konkrétního problému se může směle rovnat mnohem větší hodnotě. Odsedět si pár prezentací a pokecat během coffee breaku už je mnohem méně smysluplné.Druhou věcí pak je vytváření nových kontaktů. Návratnost se obtížně objektivně zhodnocuje, protože vztahy, které díky na konferenci navážete, můžou být (a měly by být) dlouhodobé, a tak nikdy nevíte, jaké příležitosti Vám časem přinesou. Z mého pohledu je stoprocentně zaručené, že setkání se s 30+ úspěšnými podnikateli přinese v průběhu dalších let mnohem víc, než oněch 20 tisíc.Z toho důvodu jsem nedávno navštívil i Digital Nomad Conference (DNX) v Berlíně s jediným záměrem -  utužit vztahy s kontakty získanými po celém světě a být součástí téhle stále ještě mladé komunity.Pokud i vy chcete investovat do konference, být pár dní obklopen podnikateli a dozvědět se spoustu neocenitelných rad, každoroční největší Dynamite Circle konference je tento rok poprvé otevřena veřejnosti. Zjistěte více v posledním TropicalMBA podcastu a ozvěte se mi, pokud jedete.

Tipy na cestování

Trochu z jiného soudku, v momentální smršti levných letenek do Asie je na místě přemýšlet, kam se po českém létě vypravit, abychom se v třicítkách mohli potit nonstop :). Kamarádi Robert s Kristinou z webu digitalnimnomadem.cz napsali článek o tom, proč je dobré jezdit na ostrov Ko Lanta, a do Thajska obecně mimo turistickou sezónu.Naprosto s nimi souhlasím a přiznám se, že můj krátký pobyt na Ko Lante byl až nečekaně super a vykazoval nejlepší poměr cena/výkon, co jsem kdy při cestování do Asie zažil.Jejich blog je také úžasným zdrojem informací pro digitální nomády v Thajsku, takže určitě koukněte, pokud o Thajsku přemýšlíte. Zpáteční letenky se běžně pohybují kolem 12 tisíc, takže já říkám: "Proč ne?".

Inspirace nejen pro kuchaře

Poslední dnešní tip je pro všechny milovníky jídla, fanoušky Jamieho Olivera a nebo ty, které zajímá, jak použít určitý obor (v tomto případě vaření) k vybudovaní něčeho, co daleko přesahuje svoje hranice, využít například jídlo k řešení závažných problémů a přispět ke změně lidských životů. Vím, že tohle zní trochu nadneseně, ale koukněte na rozhovor s Jamiem Oliverem a řekněte mi, co si o tom myslíte.Mě fascinuje Jamieho vášeň pro jídlo a vidění jídla v širších souvislostech. Pokud si myslíte, ze Jamie je jen televizní kuchař, tak tohle vás přesvědčí o opaku. Jsem si vědom toho, že je video trochu delší, ale dejte si ho k večernímu čaji místo Nemocnice na kraji města a nechte se inspirovat. Třeba se dá i váš obor společně s vášní využít k větším věcem a dělání lepšího světa.Pokud by jste rádi dostávali podobné tipy přihlašte se k odběru novinek níže. Rád to příště zaměřím na určitou oblast pokud si o to řeknete v komentářích. Děkuji za jakoukoliv zpětnou vazbu.

O autorovi

Tvořím podcasty a snažím se žít dobrý život. Zjištuji, jak to dělají ostatní a sdílím, jak se mi to daří. Dan Tržil.

Dan Tržil píše o podcastech, hledání dobrého života a lifestyle byznysu. Věří ve svět bez hranic a život bez omezení.