Zpět na podcasty

Čtyřhodinový pracovní týden v praxi. Budoucnost NEpráce s Filipem Dřímalkou

31 min 42 sek

Filip Dřímalka se zabývá digitálními trendy, inovacemi ve fungování firem a rozvojem dovedností budoucnosti. Založil firmu Digiskills (vzdělávání lidí při práci s technologiemi) a Digitask (pomoc při zavádění technologií ve firmách). O těchto tématech napsal knihy Budoucnost nepráce a HOT: Jak uspět v digitálním světě. Díky tomuto všemu pomáhá firmám projít digitalizací a rozvíjet jejich strategie. Sám také tvoří podcast HOTCAST, který není o ničem jiném než o těchto tématech. 

S Filipem jsme si povídali o tom, proč se postupně vzdává podílu v jeho firmách. Energii poslední dobou vkládá do dalšího projektu: Digital Leadership Masterclass. Podle něj je důležité produktivizovat a automatizovat svoji práci. Také ukázal svůj pohled na offline přednášky, které jsou podle něj lepší a efektivnější než ty online. Dále přiznal, jak pro něj bylo těžké nastavit cenu, za kterou bude pracovat i to, jak je důležité ze začátku pracovat zadarmo. 

V placené části se dozvíte:

Jak skloubit budování více projektů naráz? Jaké věci z podnikání se snaží předat svým dětem? Kdy je dobré dát ego stranou? Prozradil také jeho přístup k penězům jako ke svým zaměstnancům. Přidal tipy na práci s dvěma životními principy: Yes man a Pět vteřin odvahy. Nakonec jsme zabrousili do tématu AI a práce s avatary a autonomními agenty.

Mohlo by vás zajímat