Vše co jsem kdy napsal a napíšu ve 4 bodech

Když jsem koncem února končil v práci, nadšeně jsem se těšil, jak se každý den budu věnovat psaní a tenhle blog se zase pořádně odlepí od země. Nicméně počet článků za poslední 4 měsíce hovoří spíše o opaku. Cílem tohoto blogu je psát o tématech, co mě zajímají z jiného úhlu. Prezentovat je optikou mého života. Je zde ovšem jeden problém. Přes tuto poměrně vysoce nastavenou laťku se většinou nedostanou takové ty každodenní deníkové zápisky a střípky z mého života. Mám pocit, že pokud ten článek nemá určitou hloubku, tak sem nepatří. Díky tomu je těch článků pak mnohem méně.Nedávno jsem si uvědomil jednu věc. Není to ani tolik o contentu (vlastní myšlence) jako o kontextu (jak je prezentovaná). Není nutné vymýšlet spoustu věcí. Je ok říkat dokola ty samé věci a dávat je do kontextu, dokud to dost lidem nedocvakne.V podstatě to cpu do většiny svých článků, ale níže je pár věcí, které se mi osvědčily v kontextu dobrého života.

Self awareness - poznej sebe

Tohle je první a základní krok, který 90% lidí neudělá. Uvědomit si, co pro mě dobrý život znamená, co je pro mě důležité a co ne.Není to lehké, protože nám neustále někdo vnucuje svoji představu. Všechna ta média, reklamy, škola, rodina, ostatní lidé se nás snaží přesvědčit, co máme chtít a co si máme myslet. Každý z nás je jiný. Říká se tomu self awareness a je to podle mě nejtěžší a zároveň nejdůležitější věc v životě. Poznat sám sebe.Upozornění: Tohle je pravděpodobně práce na desítky let.Můj tip? Zkoušejte spoustu věcí, je to nejlepší cesta, jak se k tomu někdy dostat.

Vytvořit si život podle svých představ je možné

Jsou milióny knih, videí, podcastů a lidí, co vám řeknou taktiky a strategie, jak dosáhnout vašeho cíle. Self awarness je váš kompas, jak se v tom orientovat. Ten kompas se bude s postupem času měnit, zpřesňovat. To je v pořádku, užívejte si cestu, ne destinaci.Pokud toho, čeho chcete dosáhnout, už před vámi dosáhnul někdo jiný, s 99% pravděpodobností není žádný důvod, proč to nemůžete zopakovat. Mluvili jste někdy s někým úspěšným a byli překvapení, jak "normální" ty lidí ve skutečnosti jsou? O tom přesně mluvím. Jediným limitem jste vy sami. Není to tím, že by ti ostatní lidé měli nějaké nadpřirozené schopnosti.

Upozornění: Je pár věci, kde talent hraje významější roli. Nesrovnávejte se s profesionálními sportovci nebo umělci, tito lidé se tomu často vymykají.Všimněte si také, že záměrně nemluvím o hledání vášně a podobných vágních kariérních tipech.

Neřeš, co neovlivníš

Velmi těžká věc, která je taky o tréninku. Dle mého fakt nemá cenu řešit, kdo s kým chodí, kolik stojí benzín a jaké jsou předvolební průzkumy. Neplýtvejte ani špetkou energie na věci, které nemůžete ovlivnit. Ještě těžší je to, pokud v tom jsou emoce. Někdy si už myslíte, že to máte v malíku a pak se vystresujete kvůli tomu, že vám ta holka neodepisuje. Nikdo nejsme dokonalý a nikdy v tomhle asi nedosáhneme 100%, ale čím blíž, tím líp.

Zkoušej nové věci

Mohl bych to vzít zeširoka a říct, že bez zkoušení nových věci neexistuje pokrok. Další fundamentální pravda, která se lépe vysvětluje na příkladech. Řeknu k tomu snad jen to, že pokud se ti nelíbí, kde jsi, tak to změn. Právě strach ze zkoušení nových věci brání lidem tu změnu udělat.

Utrať míň než vyděláš

O tom už jsem psal poměrně podrobně v článku Přístup k penězům, spoření a bohatství, který by měl každý znát.A to je vpodstatě ono. Tohle jsou pro mě jediný fundamentální témata, který chci předat dál. Jasně, budu sem dál publikovat i ty taktické věci. Jak pivotovat v kariéře, jak vydělávat více peněz, tipy kde pracovat na cestách. Ale vždycky to bude jen rozvinutí těchto fundamentálních pravidel. A dávání je do kontextu.

O autorovi

Tvořím podcasty a snažím se žít dobrý život. Zjištuji, jak to dělají ostatní a sdílím, jak se mi to daří. Dan Tržil.

Dan Tržil píše o podcastech, hledání dobrého života a lifestyle byznysu. Věří ve svět bez hranic a život bez omezení.