Kde najít práci na dálku

Čtenáři se mě často ptají, kde najít práci, nezávislou na místě pobytu. Takovou obvykle nenajdete na jobs.cz nebo prace.cz a tak jsem se rozhodl doporučit vám následující seznam stránek, kde můžete najít práci na dálku.

"Ale já nechci pracovat pro někoho jiného. :("

Možná si říkáte: "Ale já nechci pracovat pro někoho jiného, chci být svým pánem!" I přesto bych vám vřele doporučil začít prací pro někoho jiného, a to z těchto důvodů:

Naučíte se toho strašně moc o tom, jak vlastně firma, nezávislá na místě pobytu, funguje.

  • Když pracujete na sebe, všechen čas, který strávíte učením se nových věcí a chybováním, vás stojí peníze. Pokud pracujete pro někoho druhého, učíte se a chybujete za peníze někoho jiného.

Naučíte se, jak přesně pracovat na dálku.

  • Dokonce i to, jak pracovat na dálku, je něco, co je třeba se nejprve naučit. Většina lidí zjistí, že práce bez šéfa, který by vám stál za zády, je těžší než si představovali. Pokud se to nejprve naučíte za dohledu zkušeného mentora, máte výhodu.

Zjistíte, jestli takovou práci opravdu chcete, a nic přitom neriskujete.

  • Práce na dálku pro někoho druhého vám umožňuje vyzkoušet si více možností. Pak se můžete rozhodnout, jestli vám to opravdu vyhovuje, než do toho skočíte oběma nohama.

Práce na dálku vám umožňuje lépe si rozvrhnout čas.

  • V knize Čtyřhodinový pracovní týden vysvětluje autor Tim Ferriss, že když pracujete na dálku, máte víc času na rozjetí vlastního projektu nebo dokonce firmy. Některé firmy chtějí, abyste byli v práci po pevně stanovenou pracovní dobu, místo aby je zajímalo, kolik práce jste skutečně odvedli. Ale pokud jste schopní zvládnout více práce za méně času, práce na dálku je pro vás daleko výhodnější než pevná pracovní doba v kanceláři.

Druhy práce na dálku

Než začnete práci hledat, položte si otázku: "Jaký je můj cíl?"Někdo začne s prací na dálku prostě proto, že mu takový životní styl vyhovuje. Třeba ani nechce zakládat vlastní firmu. Prostě jen rád pracuje odkudkoliv, třeba hodně cestuje jeho partner, musí často měnit plány a podobně.Jiní se snaží naučit se nové dovednosti, které se jim budou hodit v budoucnu. Pro někoho takového se určitě hodí práce stážisty pod vedením zkušeného podnikatele.Rozdělil jsem práci na dálku do několika kategorií. Tady je můj online seznam stránek, kde najít práci, vám umožní pracovat doslova odkudkoliv.

Stáže (tzv. Apprenticeship)

Stáž není jen práce na dálku, která vám zaplatí účty. Někdy vám je totiž ani nezaplatí. Ale ještě nepřestávejte číst.Důvod, proč zde uvádím stáže, je především ten, že podle mě se tak nejlépe naučíte praktické zkušenosti tak potřebné pokud chcete časem vlastní podnikání a získáte ty nejdůležitější dovednosti pro práci na dálku. Někde vám zaplatí ubytování a stravu, někde dostatečné životní náklady, někde vám to vyjde i na menší kapesné.Používám zde výraz stáž jako překlad přesnějšího anglického slova Apprenticeship. Apprentice je něco jako učedník. Stáž v tomto případě není klasická stáž jakých je všude spousta. V tomto případě jde o to, že pracujete úzce často přimo se samotným zakladatelem společnosti a koukáte mu pod ruce jak to vypadá budovat společnost. Tyto pozice nahrazují poměrně nízký nástupní plat tím, že máte ohromné možnosti naučit se nové dovednosti a získat super zkušenosti.Pokud chcete začít podnikat, většina úspěšných lidí vám potvrdí, že stáž je nejlepší způsob, jak začít. Konec konců i ja jsem tak začínal jak jsem zmiňoval třeba v článku Koncept kariérního pivotování v praxi.Jediný projekt, který shromažďuje všechny nabídky na staže je Get Apprenticeship (vytvořil jedinečný TaylorPearson.me).Jinak nejsou apprenticeship stáže příliš veřejně inzerovány, ale spíše jsou šířeny networkem ostatních location-independent podnikatelů. Pokud vás tyto pozice zajímají, sledujte mě na Facebooku, kde to často sdílím.

Všeobecná práce online

Na následujících stránkách najdete všemožné druhy práce online. Podmínkou je však angličtina, což se dá předpokládat. Práce na dálku zatím v ČR není tak rozšířená.

Vývojářství a web design

Možná vás napadlo: "To je samé kódování!" Ano, pro ty z vás, kteří umějí kódovat, existuje spousta práce. Ale nestěžujte si. Radši se kódovat naučte. Fakt! To zvládnete.Abych vám pro začátek pomohl, zde jsou stránky, kde se naučíte kodovat.

Kde se naučíte kódovat

Psaní nebo blogování

zde to možná bude v angličtině problém. Pokud ne, níže je seznam stránek pro vás. Pokud sháníte psaní v čestině mrkněte třeba na Hanku Šormovou z Na nomádské stezce a poproste ji o rady.

Platformy pro freelancery

Řada stránek nabízí možnost vytvořit si profil jako freelancer. Najdete tady práci jako:

  • Copywriter
  • Vývojář
  • Designer
  • Virtuální asistent
  • Překladatel
  • a mnoho dalších

Právě tady mnoho freelancerů nastartovalo svoji kariéru a našlo si klienty. Přesto bych nedoporučoval zůstat zde moc dlouho a nebudovat si kariéru jen na tomto základě. Důvod je jednoduchý: zadavatelé jdou často po nejnižší ceně a práci dostanou ti, kdo ji udělají nejlevněji.Na tom se úspěšná kariéra založit nedá, je to tedy spíš způsob jak rychle získat práci. Takto snadno najdete lidi, kteeří hledají právě vás, takže to vyzkoušejte:

Tak to by bylo! Pokud víte o nějakých stránkách, které bych mohl přidat, aby z nich i ostatní měli užitek, pošlete mi je a já je zařadím.Pracujete na dálku? Pokud ano, kde jste práci našli? Kdybyste mohli začít znovu, co byste změnili?Obrovské díky Paulu Kortmanovi a Anně Wickham, z kterých jsem při skládání seznamu vycházel.

А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af гидра сайт в тор браузере ссылка

O autorovi

Tvořím podcasty a snažím se žít dobrý život. Zjištuji, jak to dělají ostatní a sdílím, jak se mi to daří. Dan Tržil.

Dan Tržil píše o podcastech, hledání dobrého života a lifestyle byznysu. Věří ve svět bez hranic a život bez omezení.