Podcast Producer Wanted

Jak jste již možná všimli, jsem velký fanoušek podcastů. Roky to byl můj hlavní způsob vzdělávání. Dneska už si ani nedokážu představit jít do posilovny bez toho, abych při tom neposlouchal inspirativní lidí nebo se neučil něco nového. O podcastech už jsem psal zde a před pár měsíci jsem se rozhodl začít dělat svůj podcast Proti Proudu.Proti Proudu jsou rozhovory s výjimečnými českými osobnostmi z různých oblasti. Ať už jde o baristu roku Ondřeje Hurtíka, filmaře Radka Karkyse nebo podnikatele Roberta Vlacha, Honzu Beránka nebo Adama Marčana. Tito i další zde sdílejí svůj unikátní přístup ke své vášni, koníčkům a práci (často jedno a to samé) a ukazují, že v České Republice je spoustu možnosti a způsobů jak vyniknout.Celý podcast začal dost minimalisticky a metodou pokus-omyl. Několik epizod má mizerný zvuk, něco se nepovedlo, ale po deseti publikovaných epizodách si myslím, že je zde vzestupný trend a ten projekt někam vede a má smysl.

proti-proudu-producent

Chtěl bych to vzít ještě o úroveň výše a udělat z Proti Proudu nejúspěšnější český podcast. A hledám člověka, který mi v tom pomůže. Producenta budoucího nejúspěšnějšího českého podcastu. Chceš to být ty? Tak čti dále.Jsi to ty?

  • máš zájem o podcasty nebo jiné audio formáty
  • máš zkušenosti s PR, marketingem, žurnalismem nebo audio tvorbou
  • upřednostňuješ aktuálně možnost učit se a zdokonalovat než vydělávat
  • hledáš možnost jak získat expertizu, kontakty a zkušenosti?
  • máš 5-10 hodin týdně které můžeš věnovat tomuhle projektu
  • slovo Content marketing pro tebe není španělská vesnice
  • chápeš hodnotu networku a side projektů

Nejsi to ty pokud

  • chceš přijít z práce domů a mít padla
  • neustále začínáš něco nového, ale málokdy ti to vydrží víc jak pár týdnů
  • se bojíš zkoušet nové věci

A co bys dělal/a?

1. Tvorbou vlastního podcastu a zvyšování kvality

2. Podcast marketing - mám spoustu nápadů, očekávám, že jich spoustu přineseš.

Důležité upozornění - Proti Proudu je momentálně bez jakýchkoliv příjmů a v současný velikosti nemá cenu se to snažit monetizovat. Proto je tato pozice neplacená. Dle mě přináší spoustu dalších benefitů ve formě zkušeností, kontaktů a toho mít v portfoliu zajímavý vlastní projekt. Ale tyhle benefity nemají cenu pro všechny a to je absolutně ok. Ve chvíli kdy to dostaneme na úroveň kdy má cenu přemýšlet o monetizaci, pak tahle pozice bude jedno z prvních míst kam ty peníze půjdou. Ale předem říkám, že to nebude v krátkodobém horizontu možné.

Pokud si říkáš, že tohle je přesně něco pro tebe, nápis mi email na daň@dantrzil.cz a do předmětů napiš "Producent Proti Proudu". Nic víc, odpovím ti další instrukce.

O autorovi

Tvořím podcasty a snažím se žít dobrý život. Zjištuji, jak to dělají ostatní a sdílím, jak se mi to daří. Dan Tržil.

Dan Tržil píše o podcastech, hledání dobrého života a lifestyle byznysu. Věří ve svět bez hranic a život bez omezení.